Σεμινάρια σε Σχολική Βάση

Έντυπο Ανατροφοδότησης Επιμορφωτικής Δράσης

Έντυπο οδοιπορικών

Έντυπο πληρωμών

Οδηγίες για καταχώρηση επιμορφωτικών δράσεων στο ωρολόγιο πρόγραμμα των εισητητών/τριών

Παρουσίαση για εξωτερικούς συνεργάτες

Παρουσιολόγιο σεμιναρίου

Δρ Έλενα Παπαμιχαήλ

Phone22402367

Δρ Δέσπω Κυπριανού

Phone22402384

Ηλεκτρονική Πλατφόρμα Εγγραφών

Για πρόβλημα τεχνικής φύσης:

www.pi-eggrafes.ac.cy
email Αναφορά Προβλήματος

Μιχάλης Μάγος

Η διοργάνωση επιμορφωτικών δράσεων σε σχολική βάση εστιάζει στις ανάγκες της σχολικής μονάδας και συμβάλλει στην προσωπική και επαγγελματική μάθηση του εκπαιδευτικού, τόσο σε ατομικό όσο και σε συλλογικό επίπεδο. Στο πλαίσιο των Σεμιναρίων σε Σχολική Βάση προσφέρονται ενημερωτικές συναντήσεις και βιωματικά εργαστήρια με στόχο την ενδυνάμωση των εκπαιδευτικών σε ζητήματα που αφορούν στο σχολείο τους και στην εκπαιδευτική πραγματικότητα και εντάσσονται λειτουργικά στο Σχέδιο Επαγγελματικής Μάθησης του σχολείου.

Τα Σεμινάρια σε Σχολική Βάση διακρίνονται σε δύο κατηγορίες:

(α) Σεμινάρια σε Σχολική Βάση που αφορούν σε Γενικά Θέματα και

(β) Σεμινάρια σε Σχολική Βάση που αφορούν σε Διδακτική Γνωστικών Αντικειμένων.

Κάθε σχολείο μπορεί να υποβάλει αίτηση για ένα σεμινάριο από κάθε κατηγορία (ένα σεμινάριο για Γενικά Θέματα ή/και ένα σεμινάριο Διδακτικής Γνωστικών Αντικειμένων).