Τομέας Επιμόρφωσης

Οικοσελίδα Τομέα Επιμόρφωσης

Καλωσορίσατε στον ιστοχώρο του Τομέα Επιμόρφωσης του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου Κύπρου!

Στον ιστοχώρο αυτό έχετε τη δυνατότητα να πλοηγηθείτε και να γνωρίσετε την πλειάδα δράσεων και προγραμμάτων που στόχο έχουν την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών όλων των βαθμίδων (προδημοτική, δημοτική, μέση, τεχνική). Απώτερος στόχος του Τομέα Επιμόρφωσης είναι η ενίσχυση και στήριξη των σχολικών μονάδων μέσα από την επιμόρφωση και την ανάπτυξη των εκπαιδευτικών και των στελεχών της εκπαίδευσης.

Η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών εστιάζεται στην ικανοποίηση των αναγκών των εκπαιδευτικών και προσφέρεται με την οργάνωση διαφορετικών προγραμμάτων, δράσεων, σεμιναρίων και συνεδρίων καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

Πέρα από την ενημέρωση για τις δράσεις και τα προγράμματα τα οποία αναπτύσσει και προσφέρει ο Τομέας Επιμόρφωσης ο ιστοχώρος του Τομέα Επιμόρφωσης φιλοδοξεί να δημιουργήσει κανάλια διαδικτυακής επικοινωνίας με τον εκπαιδευτικό κόσμο της Κύπρου.