Συντονισμός Προγράμματος:

Διαδικτυακό Περιβάλλον Μάθησης

Μάθημα ανοικτής πρόσβασης

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΩΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΕΚΔΟΣΗ 2020

Αναλυτικό Πρόγραμμα Σπουδών για την Ελληνική ως δεύτερη γλώσσα (Προδημοτική, Δημοτική, Μέση Γενική, Μέση Τεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση της Κύπρου)

Δείκτες επιτυχίας και επάρκειας για τη διδασκαλία της Ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας στη Δημοτική Εκπαίδευση

Δείκτες επιτυχίας και επάρκειας για τη διδασκαλία της Ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας στη Μέση Εκπαίδευση

Συμπληρωματικό Πλαίσιο Εξέλιξης Επιδιώξεων για την Ελληνική ως δεύτερη γλώσσα στην Προδημοτική Εκπαίδευση

Φύλλο εκτίμησης αναγκών του παιδιού - Προδημοτική Εκπαίδευση

ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΝΑΓΚΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΔΟΚΙΜΙΑ ΑΡΧΙΚΗΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ

ΔΟΚΙΜΙΑ ΑΡΧΙΚΗΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΔΟΚΙΜΙΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ

ΔΟΚΙΜΙΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ

Μέση εκπαίδευση - Δοκίμιο αρχικής αξιολόγησης για την ελληνική γλώσσα για τις περιπτώσεις νεοαφιχθέντων παιδιών 2023 – 2024

Το εν λόγω δοκίμιο θα χορηγείται και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς σε νεοαφιχθέντα παιδιά.

ΔΟΚΙΜΙΑ ΑΡΧΙΚΗΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ, ΦΥΣΙΚΗΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ - ΜΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ