Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια προηγούμενων εγκυκλίων (Αρ. Φακ. 7.1.10.8.6, ημερ. 16/5/17), υπενθυμίζεται ότι οι Ημερίδες θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη, 7 Ιουνίου 2017, στη Λευκωσία (Συνεδριακό Κέντρο «Φιλοξενία») και την Παρασκευή, 9 Ιουνίου 2017, στη Λεμεσό (Ξενοδοχείο St Raphael Resort). Οι εργασίες των Ημερίδων θα διαρκέσουν από τις 8:30 μέχρι τις 13:30 και οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται από τον/τη Διευθυντή/ντρια του σχολείου στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, www.pi-eggrafes.ac.cy, στην κατηγορία «Ημερίδες-Συνέδρια», από τις 22 Μαΐου μέχρι την 1η Ιουνίου 2017.

Διευκρινίζεται ότι τις Ημερίδες για την Επαγγελματική Μάθηση μπορούν να παρακολουθήσουν Διευθυντές και Διευθύντριες Σχολείων, Βοηθοί Διευθυντές Α΄, Βοηθοί Διευθυντές και εκπαιδευτικοί.

Πρόγραμμα Ημερίδας - Λευκωσία, 7 Ιουνίου 2017

Πρόγραμμα Ημερίδας - Λεμεσός, 9 Ιουνίου 2017