Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας πληροφορούμε ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο σε συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου διοργανώνουν Ημερίδα, το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013, στο Cultural Centre του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου. Στο πρώτο μέρος θα γίνουν εισηγήσεις από ακαδημαϊκούς γύρω από ζητήματα ενεργού πολιτότητας και στο δεύτερο μέρος της Ημερίδας θα πραγματοποιηθούν βιωματικά εργαστήρια, τα οποία θα παρέχουν στους εκπαιδευτικούς πρακτικές ιδέες και χρήσιμο υλικό για την προώθηση του δεύτερου υπό έμφαση στόχου της σχολικής χρονιάς 2013-2014, που αφορά στην Ενεργό Πολιτότητα.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή και την προτίμησή τους σε βιωματικό εργαστήρι, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Π.Ι., στη διεύθυνση http://www.pi-eggrafes.ac.cy/ , από την 1η μέχρι τη 18η Νοεμβρίου 2013. Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην κ. Χαρά Χαραλαμπίδου (τηλ. 22402367, ηλεκτρ. διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα.

Ηλεκτρονική δήλωση συμμετοχής