Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας προσκαλούμε σε σεμινάριο για την ετήσια Παγκόσμια Ημέρα Μέρα Ευχρηστίας, το οποίο διοργανώνεται από το Εργαστήριο Αλληλεπίδρασης του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου και τη Cyprus Computer Society. Το φετινό θέμα του σεμιναρίου είναι η “Τεχνολογικά Υποστηριζόμενη Μάθηση”. Το σεμινάριο θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2013, στις 18:00-21:00, στο χώρο του παραρτήματος του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου στη Λεμεσό, στην οδό Λε Κορπουζιέ 31.

Στο πλαίσιο του σεμιναρίου, ανάμεσα σε άλλες παρουσιάσεις, θα παρουσιαστούν και τα αποτελέσματα του διακρατικού ερευνητικού έργου «Δημιουργικά Περιβάλλοντα Πληροφορίας για Προβληματικοκεντρική Μάθηση», που χρηματοδοτείται από το Ίδρυμα Προώθησης Έρευνας Κύπρου. Το έργο βασίζεται στη συνεργασία δύο ευρωπαϊκών ερευνητικών κέντρων – Cyprus Interaction Lab (Κύπρος) και Laboratory for Open Systems and Networks στο Jozef Stefan Institute (Σλοβενία).

Παρακαλείστε όπως ενημερώσετε τους εκπαιδευτικούς της σχολικής σας μονάδας σχετικά με το Σεμινάριο. Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο σεμινάριο, παρακαλούνται να κάνουν εγγραφή, το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2013, στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου http://www.pi-eggrafes.ac.cy .

Η γλώσσα του Συνεδρίου είναι η αγγλική και η συμμετοχή είναι δωρεάν. Στους συμμετέχοντες θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης.

Επισυνάπτεται σχετική πρόσκληση με το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Πρόσκληση και πρόγραμμα

Ηλεκτρονική δήλωση συμμετοχής