Το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης, διοργανώνει περιφερειακά σεμινάρια επιμόρφωσης, στο πλαίσιο της εφαρμογής του νέου Αναλυτικού Προγράμματος του μαθήματος της Μουσικής για τις τάξεις Α’ μέχρι Γ’.

Τα σεμινάρια, που έχουν ως στόχο την ενίσχυση των εκπαιδευτικών που χρειάζονται βοήθεια και στήριξη για τη διδασκαλία του μαθήματος της Μουσικής, απευθύνονται σε εκπαιδευτικούς:

• Που διδάσκουν το μάθημα της Μουσικής σε κάποια από τις τάξεις Α’-Γ’.
  • Που έχουν λιγοστές ή καθόλου γνώσεις στη θεωρία της Μουσικής.
  • Που έχουν λιγοστές ή καθόλου δεξιότητες στη χρήση μουσικών οργάνων.
  • Που δεν συμμετείχαν στο διήμερο εκπαιδευτικού στις επιμορφώσεις για τη Μουσική.

Παρακαλούνται οι διευθυντές/ ντριες των σχολείων όπως, με βάση τα παραπάνω κριτήρια, επιλέξουν και δηλώσουν ένα/μια εκπαιδευτικό του σχολείου τους ο/η οποίος/α θα συμμετέχει στα πιο πάνω επιμορφωτικά σεμινάρια συμπληρώντας τη δήλωση που επισυνάπτεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ 1 και αποστέλλοντάς την στην ηλεκτρ. διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 29/11/2012.

Σημειώνεται ότι στη δήλωση συμμετοχής φαίνονται οι ημερομηνίες, οι χώροι και οι ώρες διεξαγωγής των σεμιναρίων κατά επαρχία.

Λόγω του περιορισμένου αριθμού θέσεων στα σεμινάρια, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας (οι εκπαιδευτικοί που θα συμμετάσχουν στα σεμινάρια θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικώς και θα πρέπει να έχουν μαζί τους, και στις τρεις συναντήσεις, αυλό και το νέο Πρόγραμμα Σπουδών της Μουσικής).

Για περαιτέρω βοήθεια στην υποβολή των δηλώσεων συμμετοχής ή άλλες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με την ομάδα υποστήριξης της εφαρμογής του νέου Προγράμματος Σπουδών Μουσικής στο τηλέφωνο 22402372.

Έντυπο υποβολής δήλωσης