Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια της ταυτάριθμης εγκυκλίου με ημερομηνία 22/10/2012 σας πληροφορώ ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της επιμόρφωσης για τα νέα Αναλυτικά Προγράμματα, διοργανώνει αποκεντρωμένες επιμορφώσεις σε επίπεδο δικτύων σχολείων για την ειδικότητα της Οικιακής Οικονομίας-Αγωγής Υγείας.

Τονίζεται πως στις επιμορφώσεις θα συμμετέχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί Οικιακής Οικονομίας-Αγωγής Υγείας Γυμνασίων και Λυκείων. Οι εκπαιδευτικοί που είναι τοποθετημένοι και σε Γυμνάσιο και σε Λύκειο καλούνται να ακολουθήσουν το πρόγραμμα των Γυμνασίων στο οποίο υπηρετούν. Οι εκπαιδευτικοί που είναι τοποθετημένοι σε πέραν του ενός σχολείων καλούνται να ακολουθήσουν το πρόγραμμα του σχολείου που είναι η έδρα τους.

Στους Πίνακες που ακολουθούν παρουσιάζεται το πρόγραμμα των ομάδων επιμόρφωσης ανά επαρχία, τα σχολεία που συμμετέχουν σε κάθε ομάδα καθώς και η ώρα και ο χώρος διεξαγωγής των επιμορφώσεων. Οι επιμορφώσεις θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012 από την επαρχία Λευκωσίας.

Παρακαλώ όπως ενημερώσετε σχετικά τους καθηγητές/τριες Οικιακής Οικονομίας-Αγωγής Υγείας των σχολείων σας.

Εγκύκλιος και πίνακες