Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια της ταυτάριθμης εγκυκλίου με ημερομηνία 22/10/2012 σας πληροφορώ ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της επιμόρφωσης για τα νέα Αναλυτικά Προγράμματα, διοργανώνει αποκεντρωμένες επιμορφώσεις σε επίπεδο δικτύων σχολείων για την ειδικότητα των Αγγλικών.

Στους Πίνακες που ακολουθούν παρουσιάζεται, για το μήνα Δεκέμβριο, το πρόγραμμα των ομάδων επιμόρφωσης ανά επαρχία, τα σχολεία και τα ονόματα των εκπαιδευτικών που θα συμμετέχουν σε κάθε ομάδα καθώς επίσης η ώρα και ο χώρος διεξαγωγής της επιμόρφωσης. Οι επιμορφώσεις θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012 από την επαρχία Πάφου. Το πρόγραμμα των ομάδων επιμόρφωσης για το Β’ τετράμηνο θα ανακοινωθεί αργότερα.

Παρακαλώ όπως ενημερώσετε σχετικά τους καθηγητές Αγγλικών του σχολείου σας που επηρεάζονται.

Πίνακες