Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια της ταυτάριθμης εγκυκλίου με ημερομηνία 22/10/2012, σας πληροφορώ ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο - σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης - στο πλαίσιο της επιμόρφωσης για τα νέα Αναλυτικά Προγράμματα, διοργανώνει αποκεντρωμένες επιμορφώσεις σε επίπεδο δικτύων σχολείων για την ειδικότητα της Μουσικής.

Τονίζεται πως στις επιμορφώσεις θα συμμετέχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί που έχουν ώρες διδασκαλίας Μουσικής σε Γυμνάσια. Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν και σε Γυμνάσιο και σε Λύκειο καλούνται να ακολουθήσουν το πρόγραμμα των Γυμνασίων στο οποίο υπηρετούν. Κάθε ομάδα εργασίας θα έχει δύο συναντήσεις, μία το Α΄ τετράμηνο και μία το Β΄ τετράμηνο.

Στους Πίνακες που ακολουθούν παρουσιάζεται το πρόγραμμα των ομάδων επιμόρφωσης ανά επαρχία, τα σχολεία που συμμετέχουν σε κάθε ομάδα καθώς και η ώρα και ο χώρος διεξαγωγής των επιμορφώσεων. Οι επιμορφώσεις θα ξεκινήσουν την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2012, στην επαρχία Πάφου.

Παρακαλώ όπως ενημερώσετε σχετικά τους καθηγητές Μουσικής του σχολείου σας που επηρεάζονται.

Εγκύκλιος και πίνακες