Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια προηγούμενης εγκυκλίου (αρ. φακ. Π.Ι. 4.2.66, ημ. 30/8/2012), σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα θα προσφερθεί, εκτός από σχολεία της Λευκωσίας και σε κάποια σχολεία της Λάρνακας. Όσοι διευθυντές από σχολεία της Λευκωσίας και Λάρνακας ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο πρόγραμμα και δεν έχουν ακόμη δηλώσει τη συμμετοχή τους, μπορούν να το πράξουν μέχρι την Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2012, στην ηλεκτρονική πλατφόρμα εγγραφών www.pi-eggrafes.ac.cy. Περιγραφή του προγράμματος θα βρείτε στην προηγούμενη σχετική εγκύκλιο, η οποία αναφέρεται πιο πάνω.

Σημειώνεται ότι η πρώτη συνάντηση του προγράμματος επιμόρφωσης των Διευθυντών/τριών Δημοτικής μετατίθεται από την Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012 στην Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2012. Η δεύτερη συνάντηση θα γίνει στις 9 Οκτωβρίου 2012. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο από τις 3:30 μ.μ. μέχρι και τις 6:00 μ.μ.

Ο τελικός κατάλογος των συμμετεχόντων στο πρόγραμμα RELEASE θα ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου μέχρι τις 28 Σεπτεμβρίου 2012.