Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια προηγούμενης εγκυκλίου (Αρ. Φακ. Π.Ι. 4.2.50, Ημερ. 30/1/2012), ανακοινώνεται ότι, λόγω του μεγάλου αριθμού αιτήσεων συμμετοχής, έχει τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, με βάση την ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής της αίτησης, για τη συμμετοχή στην ημερίδα. Τα ονόματα των εκπαιδευτικών που έχουν εξασφαλίσει θέση για να παρακολουθήσουν την ημερίδα που θα διεξαχθεί στη Λεμεσό στις 21 Φεβρουαρίου, φαίνονται στον Πίνακα Ι. Τα ονόματα των εκπαιδευτικών που έχουν εξασφαλίσει θέση για να παρακολουθήσουν την ημερίδα που θα διεξαχθεί στη Λευκωσία στις 23 Φεβρουαρίου, φαίνονται στον Πίνακα ΙΙ.

Αναφορικά με την παρουσίαση καλών πρακτικών από τα σχολεία στις Ημερίδες, το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο επιθυμεί να εκφράσει τις θερμές ευχαριστίες του στα σχολεία για την προθυμία και την ετοιμότητά τους να συμμετέχουν στα εργαστήρια και να προτείνουν καλές πρακτικές. Τα σχολεία τα οποία έχουν επιλεγεί για να παρουσιάσουν καλές πρακτικές στα εργαστήρια στα πλαίσια της Ημερίδας που θα διεξαχθεί στη Λεμεσό στις 21 Φεβρουαρίου, φαίνονται στον Πίνακα ΙΙΙ ενώ αυτά που επιλέγηκαν για τη Λευκωσία, φαίνονται στον Πίνακα ΙV. Σημειώνουμε ότι, θα επικοινωνήσουν σύντομα Λειτουργοί του Π.Ι με τα σχολεία που έχουν επιλεγεί για διευθέτηση της παρουσίασής τους στα εργαστήρια.

Υπενθυμίζεται ότι οι ημερίδες θα πραγματοποιηθούν από τις 8.30π.μ.-13.00μ.μ., ενώ οι εγγραφές θα γίνονται από τις 8.00-8.30π.μ.

Πίνακας I: Κατάλογος συμμετεχόντων για Λεμεσό, 21.2.2012
Πίνακας II: Κατάλογος συμμετεχόντων για Λευκωσία, 23.2.2012