Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια της εγκυκλίου με Αρ. Φακ.: ΠΙ 7.7.09.16, ημερ. 2/5/2011, σας πληροφορώ ότι για σκοπούς καλύτερης εξυπηρέτησης των αναγκών των νεοπροαχθέντων Διευθυντών Δημοτικής Εκπαίδευσης, έχει αποφασιστεί η συμμετοχή τους στην επιμόρφωση που θα προσφερθεί για τους Διευθυντές Σχολείων Δημοτικής Εκπαίδευσης για τα Νέα Αναλυτικά Προγράμματα.

Με βάση τα πιο πάνω, παρακαλούνται οι νεοπροαχθέντες Διευθυντές Δημοτικών Σχολείων να παρουσιαστούν στο επιμορφωτικό κέντρο που έχει οριστεί για την επιμόρφωσή τους σύμφωνα με το Πρόγραμμα Επιμόρφωσης που επισυνάπτεται στο Παράρτημα 1.

Υπενθυμίζεται πως η επιμόρφωση θα διαρκέσει δύο (2) ημέρες, από τις 8:30π.μ. μέχρι τις 13:00μ.μ., και οι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να βρίσκονται κατά τις δύο μέρες της επιμόρφωσης στο εκπαιδευτικό κέντρο που έχει οριστεί για την επιμόρφωσή τους πριν τις 8.30 π.μ.

Παράρτημα 1: Λευκωσία Λεμεσός Λάρνακα-Αμμόχωστος