Εθνική Στρατηγικής

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2021-2022

Πρόεδρος
Δρ Έλενα Χατζηκακού, Πρώτη Λειτουργός Παιδαγωγικού Ινστιτούτου Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου – Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας
Μέλη
Δρ Ανδρέας Θεοδωρίδης, ΠΛΕ Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΔΔΕ)
Δρ Ειρήνη Ροδοσθένους, ΕΜΕ, Προϊσταμένη ΥΣΕΑ, Προϊσταμένη ΟΑΠ, Συντονίστρια ΕΑΥΠ Διεύθυνση Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης (ΔΜΓΕ)
Υπηρεσία Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής (ΥΣΕΑ)
Ομάδα Άμεσης Παρέμβασης (ΟΑΠ)
Ισαβέλα Αραούζου, ΕΜΤΕΕΚ Διεύθυνση Μέσης Τεχνικής Εκπαίδευσης και Επαγγελματικής και Κατάρτισης. (ΔΜΤΕΕΚ)
Στάλω Αυξεντίου, Λειτουργός στη ΔΜΓΕ Διεύθυνση Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης (ΔΜΓΕ)
Ειρήνη Μουχταρούδη, Λειτουργός ΥΣΕΑ Υπηρεσία Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής (ΥΣΕΑ)
Μαρίλια Παντζιαρή, Ανώτερη Εκπαιδευτική Ψυχολόγος Υπηρεσία Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας (ΥΕΨ)
Φωτεινή Κουρουφέξη, Εκπαιδευτική Ψυχολόγος Υπηρεσία Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας (ΥΕΨ)
Γιώτα Παναγιώτου, Λειτουργός ΠΑΒΙΣ Παρατηρητήριο για τη Βία στο Σχολείο (ΠΑ.ΒΙ.Σ)
Χριστιάνα Σταύρου. ΛΕΠ Παιδαγωγικό Ινστιτούτο
Δρ Παναγιώτα Μάμα Αγαπίου, Παιδοψυχίατρος – Υ.Ψ.Υ Παιδιών και Εφήβων Υπηρεσίες Ψυχικής Υγείας (ΥΨΥ)
Βύρωνας Βύρωνος, Υπαστυνόμος, Υπεύθυνος Γραφείου Πρόληψης Εγκλήματος του Τμήματος Καταπολέμησης Εγκλήματος Αστυνομία
Κωνσταντία Λίλλη, Α/Λοχίας 4774, Κλάδος Διαχείρισης Νεανικής Παραβατικότητας, Υποδιεύθυνση Διαχείρισης Υποθέσεων Ευάλωτων Προσώπων Υπουργείο Δικαιοσύνης και Δημόσιας Τάξεως
Κατερίνα Κληρίδου, Λειτουργός Κοινωνικών Υπηρεσιών Υφυπουργείο Κοινωνικής Πρόνοιας
Δρ Μάριος Αργυρίδης Επιστημονικός Συνεργάτης