Εθνική Στρατηγικής

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2020-2021

Πρόεδρος
Δρ Έλενα Χατζηκακού, Πρώτη Λειτουργός Παιδαγωγικού Ινστιτούτου Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου – Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας
Μέλη
Δρ Αντρέας Φιλίππου, ΠΛΕ, Προϊστάμενος ΥΣΕΑ Υπηρεσία Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής (ΥΣΕΑ)
Γενεθλίου Γενεθλής, ΠΛΕ, ΔΔΕ, Προϊστάμενος ΟΑΠ Ομάδα Άμεσης Παρέμβασης (ΟΑΠ)
Δρ Ειρήνη Ροδοσθένους, ΕΜΕ, Συντονίστρια ΕΑΥΠ Διεύθυνση Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης (ΔΜΓΕ)
Ισαβέλα Αραούζου, ΕΜΤΕΕΚ Διεύθυνση Μέσης Τεχνικής Εκπαίδευσης και Επαγγελματικής και Κατάρτισης (ΔΜΤΕΕΚ)
Δρ Ανδρέας Κυθραιώτης, ΕΔΕ Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΔΔΕ)
Ανδρέας Τσολάκης, ΕΔΕ Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης (ΔΔΕ)
Στάλω Αυξεντίου, Λειτουργός στη ΔΜΓΕ Διεύθυνση Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης (ΔΜΓΕ)
Ειρήνη Μουχταρούδη, Λειτουργός ΥΣΕΑ Υπηρεσία Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής (ΥΣΕΑ)
Μαρίλια Παντζιαρή, Ανώτερη Εκπαιδευτική Ψυχολόγος Υπηρεσία Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας (ΥΕΨ)
Φωτεινή Κουρουφέξη, Εκπαιδευτική Ψυχολόγος Υπηρεσία Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας (ΥΕΨ)
Δρ Δάφνη Νικολαΐδου Παιδαγωγικό Ινστιτούτο
Γιώτα Παναγιώτου, Λειτουργός ΠΑΒΙΣ Παρατηρητήριο για τη Βία στο Σχολείο (ΠΑ.ΒΙ.Σ)
Μαργαρίτα Κυριάκου, Λειτουργός ΠΑΒΙΣ Παρατηρητήριο για τη Βία στο Σχολείο (ΠΑ.ΒΙ.Σ)
Δρ Παναγιώτα Μάμα Αγαπίου, Παιδοψυχίατρος – Υ.Ψ.Υ Παιδιών και Εφήβων Υπηρεσίες Ψυχικής Υγείας (ΥΨΥ)
Βύρωνας Βύρωνος, Υπαστυνόμος, Υπεύθυνος Γραφείου Πρόληψης Εγκλήματος του Τμήματος Καταπολέμησης Εγκλήματος Αστυνομία
Κωνσταντία Λίλλη, Λοχίας 4774, Αρχηγείο, Γραφείο Αντιμετώπισης Νεανικής Παραβατικότητας Αστυνομία
Κατερίνα Κληρίδου, Λειτουργός Κοινωνικών Υπηρεσιών στις Υπηρεσίες Κοινωνικής Ευημερίας Υπηρεσίες Κοινωνικής Ευημερίας (ΥΚΕ)
Δρ Μάριος Αργυρίδης Επιστημονικός Συνεργάτης