Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας ενημερώνουμε ότι αύριο, Σάββατο 9 Μαΐου 2020, στις 11:00 π.μ. θα διεξαχθεί τηλεδιάσκεψη με όλους τους διευθυντές/ντριες Λυκείων και Τεχνικών Σχολών, με σκοπό την επιμόρφωση και ενημέρωσή σας για το υγειονομικό πρωτόκολλο που θα εφαρμοστεί πιστά από τη Δευτέρα 11 Μαίου, από ειδικούς, μέλη της Συμβουλευτικής Επιτροπής του Υπουργείου Υγείας. Την τηλεδιάσκεψη θα χαιρετίσει ο Υπουργός Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας.

Εντός της ημέρας θα σας σταλούν ηλεκτρονικά στο ηλ. ταχυδρομείο του σχολείου σας, περισσότερα στοιχεία καθώς και ο σύνδεσμος πρόσβασης στην τηλεσυνάντηση, στην οποία καλούνται να συμμετέχουν, εκτός από τον/την διευθυντή/ντρια του σχολείου και ένας/μία Βοηθός Διευθυντής/ντρια που θα οριστεί από τον/την Διευθυντή/ντρια.