Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας προσκαλούμε στο 8ο Συνέδριο «Innovative Learning Environments», το οποίο διοργανώνεται από τη Σχολή Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου και το Διεθνές Ερευνητικό Κέντρο CARDET. Το θέμα του φετινού Συνεδρίου είναι “Social Networks and Intergenerational Learning” και θα διεξαχθεί το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2015 από τις 9.00 μέχρι τις 13.30 στο Αμφιθέατρο UNESCO του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας.

Το Συνέδριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, ακαδημαϊκούς, ερευνητές, γονείς και στον καθένα που ενδιαφέρεται για το πώς τα κοινωνικά δίκτυα αλλάζουν τον τρόπο που μαθαίνουμε και επικοινωνούμε. Η εκδήλωση θα καλύψει τις θεωρητικές και πρακτικές πτυχές του θέματος του συνεδρίου και θα παρέχει ευκαιρίες στους συμμετέχοντες να συμμετάσχουν σε πρακτικά διαδραστικά εργαστήρια.

Η γλώσσα του Συνεδρίου θα είναι η Αγγλική και η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Το Συνέδριο διεξάγεται με την υποστήριξη του πιο κάτω Ευρωπαϊκού έργου, που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή:

• Grandparents and Grandchildren Keep In Touch “Grankit” (Project number: 538637-LLP-1-2013-1-CY-GRUNDTVIG-GMP)

Κατά τη διάρκεια του Συνεδρίου θα παρουσιαστούν μελέτες περίπτωσης για το πιο πάνω έργο.

Για περισσότερες πληροφορίες και για εγγραφή στα εργαστήρια μπορείτε να επισκεφθείτε την διεύθυνση http://www.pi-eggrafes.ac.cy (κάτω από την κατηγορία «Ημερίδες-Συνέδρια» μέχρι και την Τετάρτη, 14/10/2015).

Ο αριθμός των θέσεων είναι περιορισμένος.

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής