Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια προηγούμενων εγκυκλίων (Αρ. φακ. Π.Ι. 5.2.05.3, ημερ. 12/9/2014 και 16/9/2014), σας ενημερώνουμε για την παράταση της περιόδου εγγραφών για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Επιμόρφωσης σε θέματα Ισότητας των φύλων για τη σχολική χρονιά 2014-2015, όλων των εκπαιδευτικών που δεν συμμετείχαν στην επιμόρφωση κατά την περσινή χρονιά. Η νέα ημερομηνία λήξης εγγραφών είναι στις 29/9/2014.

Υπενθυμίζουμε ότι η συμμετοχή όλων των εκπαιδευτικών είναι υποχρεωτική και ότι το Πρόγραμμα Επιμόρφωσης θα προσφερθεί μόνο σε δύο ακόμα φάσεις, κατά το χειμερινό εξάμηνο (Οκτώβριος 2014 – Ιανουάριος 2015) και κατά το εαρινό εξάμηνο (Φεβρουάριος – Ιούνιος 2015).

Σημειώνεται ότι το εν λόγω έργο υλοποιείται από το Τμήμα Εργασιακών Σχέσεων του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, στο πλαίσιο Σύμβασης της Κυπριακής Δημοκρατίας με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή (Συγχρηματοδοτούμενο έργο).

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής
(Υποβάλλεται από τους διευθυντές των σχολείων)