Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας προσκαλούμε στην εκδήλωση «Παιδεία για τα Μέσα: Πολλαπλοί γραμματισμοί στην κοινωνία του 21ου αιώνα», η οποία συνδιοργανώνεται από το μεταπτυχιακό πρόγραμμα "Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας" του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου. Η εκδήλωση θα διεξαχθεί την Πέμπτη, 10 Απριλίου 2014, στις 7:00μμ, στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (Αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης, Κτήριο Ανδρέας Θεμιστοκλέους, οδός Αθηνών, Λεμεσός).

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης οι τρεις εισηγητές θα κάνουν σύντομη τοποθέτηση στο θέμα τους και θα ακολουθήσει συζήτηση, με στόχο την ανταλλαγή απόψεων αλλά και την υποβολή εισηγήσεων για την προώθηση της Παιδείας για τα Μέσα στην Κύπρο.

Παρακαλείστε όπως ενημερώσετε τους εκπαιδευτικούς της σχολικής σας μονάδας σχετικά με την εκδήλωση. Όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στην εκδήλωση παρακαλούνται να υποβάλουν δήλωση συμμετοχής στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου http://www.pi-eggrafes.ac.cy (κάτω από την κατηγορία «Ημερίδες-Συνέδρια), το αργότερο μέχρι την Τρίτη, 8 Απριλίου 2014.

Επισυνάπτεται σχετική πρόσκληση.

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής