Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια της εγκυκλίου με αρ. φακ. 7.7.09.16 και ημερ. 16 Ιανουαρίου 2014, σας ανακοινώνουμε τα σχολεία στα οποία θα διεξαχθεί η επιμόρφωση για το μάθημα της Λογοτεχνίας.

Υπενθυμίζεται ότι στην επιμόρφωση καλείται να συμμετάσχει, από κάθε σχολείο, ένας/μία εκπαιδευτικός που διδάσκει το μάθημα της Γλώσσας στη Β΄ τάξη. Σε περίπτωση που το σχολείο είναι Κύκλος Β΄, καλείται να παρακολουθήσει την επιμόρφωση ένας/μία εκπαιδευτικός που διδάσκει το μάθημα της Γλώσσας σε οποιαδήποτε τάξη. Η επιμόρφωση περιλαμβάνει παρακολούθηση μαθήματος (12:00-13:05) και συζήτηση (13:05-14:00). Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί να τηρήσουν αυστηρά την ώρα προσέλευσης στο σχολείο όπου θα διεξαχθεί η επιμόρφωση, έτσι ώστε να μην διακόπτεται το μάθημα (το μάθημα θα αρχίσει στις 12:00 ακριβώς).

Εγκύκλιος και παράρτημα