Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα σας πληροφορούμε τα ακόλουθα:

Έχει ολοκληρωθεί η κεντρική επιμόρφωση των μάχιμων εκπαιδευτικών Προσχολικής Εκπαίδευσης η οποία πραγματοποιήθηκε σε απογευματινό χρόνο, όπως είχε ανακοινωθεί με σχετική ταυτάριθμη εγκύκλιο ημερ. 2/12/11. Ενημερωτικά, αναφέρουμε ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο θα προχωρήσει σε αποκεντρωμένη δράση επιμόρφωσης σε σχολική βάση. Η δράση αυτή αναμένεται να αρχίσει αρχές Μαρτίου και να ολοκληρωθεί το Μάιο.

Υπενθυμίζεται επίσης ότι όπως αναφέρθηκε σε εγκύκλιο ημερομηνίας 3/11/2011 το Νέο Πρόγραμμα Σπουδών της Προσχολικής Εκπαίδευσης είναι αναρτημένο στο διαδίκτυο και μπορείτε να το συμβουλεύεστε. Συστήνεται όπως το μελετήσετε και αποστείλετε οποιεσδήποτε εισηγήσεις στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. το αργότερο μέχρι τέλος Απριλίου.