Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια εγκυκλίου ημερομηνίας 30 Νοεμβρίου 2011, σας πληροφορώ ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της επιμόρφωσης για τα νέα Αναλυτικά Προγράμματα, διοργανώνει επιμορφωτικά σεμινάρια για τα Μαθηματικά στις 14 και 15 Φεβρουαρίου (Παράρτημα 1) και στις 26 Απριλίου και 3 Μαΐου 2012 (Παράρτημα 2).

Στα ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ, παρουσιάζονται σε πίνακες, το πρόγραμμα των ομάδων επιμόρφωσης ανά επαρχία, τα σχολεία που συμμετέχουν σε κάθε ομάδα, η ώρα και ο χώρος διεξαγωγής της επιμόρφωσης. Τονίζεται πως οι επιμορφώσεις θα πραγματοποιούνται από τις 8.30-10.30 για όλους τους καθηγητές Μαθηματικών που διδάσκουν στην Α τάξη Γυμνασίου και από τις 11.00-.13.00 για όλους τους καθηγητές Μαθηματικών που διδάσκουν στη Β τάξη Γυμνασίου.

Παρακαλώ όπως ενημερώσετε σχετικά τους καθηγητές Μαθηματικών του σχολείου σας.

Εγκύκλιος και παραρτήματα