Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, θα ήθελα να σας πληροφορήσω ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο θα οργανώσει κατά τη σχολική χρονιά 2010 – 2011 το Πρόγραμμα Επιμόρφωσης για Νεοπροαχθέντες Διευθυντές/ντριες Σχολείων Μέσης Γενικής και Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης.

Για καλύτερο προγραμματισμό, ενημερώνεστε ότι το Πρόγραμμα Επιμόρφωσης αναμένεται να ξεκινήσει το Φθινόπωρο του 2010, αφού προηγουμένως καταχωρηθεί σχετική εγκύκλιος από το Π.Ι. στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται κάθε Τετάρτη στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο στη Λευκωσία και στο Παράρτημα του Π.Ι. στη Λεμεσό.

Παρακαλώ, για σκοπούς καλύτερης επικοινωνίας όπως συμπληρώσετε και αποστείλετε το επισυναπτόμενο έντυπο προσωπικών στοιχείων στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο (τηλεομοιότυπο: 22560118) μέχρι τις 28 Ιουνίου 2010.

Δήλωση συμμετοχής