Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια ταυτάριθμης εγκυκλίου (ημερ. 21/1/2020) ενημερώνεστε ότι στον διαγωνισμό μπορούν να λάβουν μέρος νηπιαγωγεία και ειδικά σχολεία.

Σε περίπτωση που κάποια σχολική μονάδα αδυνατεί να αποστείλει το υλικό για συμμετοχή στον διαγωνισμό μέσω ψηφιακού περιβάλλοντος, όπως περιγράφεται στην εγκύκλιο ημερ. 21/1/2020, μπορεί να το αποστείλει στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. το αργότερο μέχρι τις 20 Μαρτίου 2020.

Για περισσότερες διευκρινίσεις μπορείτε να απευθύνεστε στο Παρατηρητήριο για τη Βία στο Σχολείο, τηλ. 22402464 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής
(υποβάλλεται από τα σχολεία)