Το Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας και Αξιολόγησης (ΚΕΕΑ), σε συνεργασία με  τις Διευθύνσεις Δημοτικής, Μέσης Γενικής και Μέσης Τεχνικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, πραγματοποιεί αξιολόγηση των νέων δομών του ΥΠΠΑΝ για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας και της παραβατικότητας (εγκύκλιος ypp9582a, ημερ. 10 Σεπτεμβρίου 2019).

Στο πλαίσιο αυτό, το σχολείο σας καλείται να συμπληρώσει ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο μέχρι την Τρίτη, 31 Μαρτίου 2020, εάν κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά (2019-2020) έχει συνεργαστεί με κάποια από τις πιο κάτω υπηρεσίες για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας και της παραβατικότητας:

·         Ομάδα Άμεσης Παρέμβασης (ΟΑΠ)

·         Παρατηρητήριο για τη Βία στο Σχολείο (ΠΑΒΙΣ)

·         Επιτροπή Αγωγής Υγείας και Πολιτότητας (ΕΑΥΠ)

Το ερωτηματολόγιο θα πρέπει να συμπληρωθεί από τους/τις Διευθυντές/Διευθύντριες των σχολείων, και από τους εκπαιδευτικούς - μέλη των επιτροπών Αγωγής Υγείας και πρόληψης της βίας και της παραβατικότητας.

Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, σε σχέση με τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου, παρακαλούμε όπως επικοινωνείτε με τις αρμόδιες λειτουργούς του ΚΕΕΑ: Δρα Μαρία Νικολαΐδου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , 22402471) ή

Δρα Ειρήνη Κλεάνθους ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , 22402469)

Ο σύνδεσμος για το ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο παρατίθεται πιο κάτω: