Το Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας και Αξιολόγησης (ΚΕΕΑ) διεξάγει έρευνα σχετικά με το έργο της Ομάδας Άμεσης Παρέμβασης (ΟΑΠ). Συγκεκριμένα, η έρευνα διερευνά, μέσα από τις απόψεις των εκπαιδευτικών, την αποτελεσματικότητα του σχεδίου δράσης που εφαρμόστηκε στο σχολείο τους υπό τον συντονισμό της ΟΑΠ, καθώς και τις δυνατότητες  βελτίωσης των διαδικασιών για την εφαρμογή του. Οι απαντήσεις θα βοηθήσουν την ΟΑΠ να βελτιώσει και να αναπροσαρμόσει τα τεχνικά και οργανωτικά χαρακτηριστικά ή/και το περιεχόμενο της παρέμβασης, με στόχο την αποτελεσματικότερη στήριξη προς τα σχολεία και τους μαθητές.

Για τον σκοπό της έρευνας, καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, που διδάσκουν στον μαθητή/τρια για τον/την οποίο/α κλήθηκε να παρέμβει η ΟΑΠ, καθώς και ο Διευθυντής/Διευθύντρια  του σχολείου, να συμπληρώσουν ένα σύντομο ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο. Παρακαλούμε όπως προχωρήσετε στη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου, την περίοδο 9 Μαΐου μέχρι 7 Ιουνίου 2019.

Για οποιεσδήποτε διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τις λειτουργούς του ΚΕΕΑ:

Δρα Μαρία Νικολαΐδου, 22402471, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και

Δρα Ειρήνη Κλεάνθους, 22402469, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Ερωτηματολόγιο εκπαιδευτικών: