Το Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας και Αξιολόγησης (ΚΕΕΑ) του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης, διεξάγει αξιολόγηση του Προγράμματος Στήριξης Γ’ Γυμνασίου. Σκοπός είναι η παροχή ανατροφοδότησης στο Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού (ΥΠΠ) για βελτίωση του θεσμού, στους τομείς στους οποίους χρειάζεται.

Για τον σκοπό της έρευνας, θα γίνει συλλογή δεδομένων από (α) εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στο Πρόγραμμα Στήριξης στην Γ’ Γυμνασίου σε μαθητές/μαθήτριες με μαθησιακές δυσκολίες (όχι της μονάδας ακοής, όρασης και ειδικής μονάδας) και (β) μαθητές/μαθήτριες Γ’ Γυμνασίου με μαθησιακές δυσκολίες, που παρακολουθούν το Πρόγραμμα. Η συλλογή των δεδομένων από τους/τις εκπαιδευτικούς θα γίνει με τη χρήση ανώνυμου ερωτηματολογίου, το οποίο θα χορηγηθεί ηλεκτρονικά κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου θα γίνει την περίοδο 20 Μαρτίου μέχρι 19 Απριλίου 2019.

Για οποιεσδήποτε απορίες ή διευκρινίσεις, παρακαλούμε για επικοινωνία με τις αρμόδιες λειτουργούς: Θέκλα Αφαντίτη-Λαμπριανού ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , τηλ. 22402457) ή Ελένη Παπαϊωάννου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , τηλ. 22402472).

Ερωτηματολόγιο Εκπαιδευτικών