Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, ενημερώνεστε ότι το Γραφείο Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης στη Μέση Εκπαίδευση, σε συνεργασία με την Ομοσπονδία Συνδέσμου Γονέων Μέσης Εκπαίδευσης της επαρχίας Λευκωσίας και το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, διοργανώνει Εσπερίδα, τη Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019, στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο στα Λατσιά.

Η Εσπερίδα έχει στόχο να αναδείξει πρακτικούς τρόπους με τους οποίους οι γονείς μπορούν να εντοπίσουν και να διαχειριστούν αποτελεσματικά τις μαθησιακές δυσκολίες και την αποκλίνουσα συμπεριφορά των παιδιών τους.

Κύρια ομιλήτρια της εσπερίδας είναι η Σχολική Ψυχολόγος, κα Δέσποινα Θεμιστοκλέους.

Επισυνάπτεται η Πρόσκληση και το Πρόγραμμα της Εσπερίδας. Παρακαλείσθε όπως φωτοτυπήσετε την Πρόσκληση-Πρόγραμμα και τη δώσετε στους/στις μαθητές/τριές σας για ενημέρωση των γονέων/ κηδεμόνων τους.

Εγκύκλιος, πρόσκληση και πρόγραμμα