Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια εγκυκλίου με αρ. φακ. Π.Ι. 7.3.02 και ημερ. 1η Ιουνίου 2018, επισυνάπτονται οι κατάλογοι των συμμετεχόντων/ συμμετεχουσών, ανά βαθμίδα εκπαίδευσης, καθώς και το Πρόγραμμα της Ημερίδας.

Υπενθυμίζεται ότι η Ημερίδα θα διεξαχθεί την Τρίτη, 19 Ιουνίου 2018, από τις 08:15 μέχρι τις 13:00, στον χώρο του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, στη Λευκωσία.

Θα διεξαχθούν τα πιο κάτω εργαστήρια:

Εργαστήριο 1 (Αίθουσα Π101)
«Ο ρόλος του/της εκπαιδευτικού ως μέντορα για την πρόληψη και τη διαχείριση της παραβατικότητας στα σχολεία»

Εργαστήριο 2 (Αίθουσα Π213 και Π207)
«Η ανάπτυξη Σχεδίου Δράσης κατά της Παραβατικότητας, πηγές/φορείς συνεργασίας με το σχολείο και η υλοποίηση προγραμμάτων πρόληψης/αντιμετώπισης»

Εργαστήριο 3 (Αίθουσα Π122)
«Αναγνώριση σχολικού εκφοβισμού και εναλλακτικές προσεγγίσεις διαχείρισης στο σχολείο»

Εργαστήριο 4 (Αίθουσα Π201)
«Πρόληψη και Διαχείριση της Σχολικής Βίας»

Κατάλογος Δημοτικής

Κατάλογος Μέσης