Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας πληροφορούμε ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ενδοτμηματική Επιτροπή Ανάπτυξης και Βελτίωσης της Σχολικής Μονάδας), διοργανώνει Εκπαιδευτική Ημερίδα με τίτλο «Ενδυνάμωση και στήριξη των εκπαιδευτικών στο σύγχρονο σχολείο». Η Ημερίδα θα διεξαχθεί στη Λευκωσία, το Σάββατο, 17 Μαρτίου 2018, στο Συνεδριακό Κέντρο «Φιλοξενία». Η Ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί από τις 8:30 – 13:00, θα περιλαμβάνει κύρια ομιλία και παράλληλα εργαστήρια, μέσα από τα οποία θα εξετάζονται σύγχρονες τάσεις και πρακτικές εφαρμογές, όσον αφορά στην ενδυνάμωση και στη στήριξη των εκπαιδευτικών στο σύγχρονο σχολείο.

Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων, οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να δηλώσουν εγκαίρως τη συμμετοχή και την προτίμησή τους σε ένα εργαστήριο, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Π.Ι., στη διεύθυνση http://www.pi-eggrafes.ac.cy, από τις 21 Φεβρουαρίου 2018 μέχρι τις 9 Μαρτίου 2018. Σημειώνεται ότι στους εκπαιδευτικούς που θα λάβουν μέρος στην Ημερίδα θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης.

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη δρα Έλενα Χριστοφίδου (τηλ.: 22402368, ηλεκτρ.ταχυδρομείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα και η αφίσα της Ημερίδας.

Παρακαλώ όπως ενημερώσετε για τα πιο πάνω τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας.

Αφίσα

Περιγραφές εργαστηρίων