Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας πληροφορώ ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο (Π.Ι.) σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Μέσης Εκπαίδευσης, διοργανώνουν φέτος για πρώτη φορά Πρόγραμμα Επιμόρφωσης για τους Βοηθούς Διευθυντές Α΄.

Στο πλαίσιο του Προγράμματος θα δημιουργηθούν τέσσερις ομάδες επιμόρφωσης: οι δυο ομάδες θα λειτουργούν στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο στη Λευκωσία και οι δυο ομάδες επιμόρφωσης θα λειτουργούν στο Παράρτημα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου στη Λεμεσό. Το Πρόγραμμα θα περιλαμβάνει συνολικά τέσσερις ολοήμερες συναντήσεις με θεματικές που αφορούν στον ρόλο του ΒΔΑ΄ στη σχολική μονάδα και στους τομείς που έχει υπό την ευθύνη του. Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα των συναντήσεων (Παράρτημα 1).

Η πρώτη συνάντηση θα διεξαχθεί στις 3 Νοεμβρίου 2017, στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο στη Λευκωσία και στο Παράρτημα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου στη Λεμεσό. Οι συναντήσεις θα διεξάγονται κάθε Παρασκευή, μεταξύ των ωρών 8:30-13:00.

Στο Παράρτημα 2 αναγράφονται τα ονόματα των συμμετεχόντων/ουσών στο Πρόγραμμα.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με τις συντονίστριες του Προγράμματος, τη δρα Έλενα Χριστοφίδου στο τηλέφωνο 22402368 και στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.   και με την κ. Καλυψώ Απέργη στο τηλέφωνο 22402375 και στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Παρακαλώ, όπως ενημερώσετε τον/τη ΒΔΑ΄ του σχολείου σας για το εν λόγω Πρόγραμμα επιμόρφωσης, στο οποίο έχει κληθεί να συμμετάσχει, με βάση των κατάλογο συμμετεχόντων/ουσών στο Παράρτημα 2. Η παρακολούθηση των συναντήσεων του Προγράμματος είναι υποχρεωτική.

Κατάλογος συμμετεχόντων/ουσών