Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια των εγκυκλίων με Αρ.Φακ. 7.1.26 ΙΙΙ και ημερομηνίες 29 Δεκεμβρίου 2016 και 7 Φεβρουαρίου 2017, ενημερώνεστε για τα ακόλουθα:

Α. Η δεύτερη   επιμορφωτική συνάντηση με τους/τις εκπαιδευτικούς Μέσης Εκπαίδευσης στο πλαίσιο του Προγράμματος «Ιδεοδρόμιο» θα πραγματοποιηθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες:

Επαρχίες Ημερομηνία Επιμόρφωσης Χώρος Διεξαγωγής
Λευκωσίας, Λάρνακας, Αμμοχώστου Πέμπτη, 23/3/2017 14:30 - 16:00 Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, Λευκωσία
Λεμεσού, Πάφου Παρασκευή, 24/3/2017 14:30 - 16:00 Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, Λεμεσός

Β. Ημερίδα «Ιδεοδρόμιο» και Τελετή Βράβευσης του Διαγωνισμού «Ιδεοδρόμιο»

Η Ημερίδα «Ιδεοδρόμιο» και η Τελετή Βράβευσης του Διαγωνισμού «Ιδεοδρόμιο» θα πραγματοποιηθεί στις 28 Απριλίου 2017, 12:00 - 16:00 στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus στη Λάρνακα. Αναμένεται να συμμετάσχουν στην Ημερίδα και να παραστούν στην Τελετή, οι ομάδες μαθητών/τριών που λαμβάνουν μέρος στον Διαγωνισμό «Ιδεοδρόμιο» και ο/η εκπαιδευτικός/υποστηρικτής. Υπενθυμίζεται ότι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής της επιχειρηματικής ιδέας, είναι η 7η Απριλίου 2017. Οι εκπαιδευτικοί θα ενημερωθούν αναλυτικότερα στη δεύτερη επιμορφωτική συνάντηση.

Για τυχόν διευκρινήσεις, μπορείτε επίσης να απευθύνεστε στον δρα Ηλία Χατζηηλία, Διευθυντή του CEDAR, στο τηλέφωνο 24694000 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και στη λειτουργό του Π.Ι. και συντονίστρια του Προγράμματος Επιμόρφωσης για την Επιχειρηματικότητα στην Εκπαίδευση, κ. Καλυψώ Απέργη, στο τηλέφωνο 22402374 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Παρακαλούμε όπως ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί που εμπλέκονται στο Πρόγραμμα.

Επισυνάπτεται ο κατάλογος συμμετεχόντων/ουσών.

Κατάλογος συμμετεχόντων/ουσών