Νέος Οδηγός Επαγγελματικής Μάθησης των Εκπαιδευτικών στο σχολείο

Teachers’ Professional Learning Programme: A Guide for Planning, Implementation, Support

Ηλεκτρονική Πύλη Επαγγελματικής Μάθησης

Οδηγός καταχώρισης σχεδίου δράσης Ε.Μ.

Οδηγίες εγγραφής σχολείου στην Πύλη Ε.Μ.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο:

Δρ Μαρία Ηρακλέους

Phone22402387

Δρ Έφη Παπαριστοδήμου

Phone22402345

Phone22402378

Χριστίνα Σταύρου

Phone22402377

Σχολική Χρονιά 2016-2017

Στην παρούσα σελίδα υπάρχουν διαθέσιμες παρουσιάσεις και αναρτημένες ανακοινώσεις (πόστερ) σχολείων που εφάρμοσαν την πολιτική της Επαγγελματικής Μάθησης.

Παράλληλα, ακολουθούν σύνδεσμοι σε αποθετήρια με παρουσιάσεις και αναρτημένες ανακοινώσεις (πόστερ) σχολείων που εντάχθηκαν στο ειδικό Πρόγραμμα Υποστήριξης Επαγγελματικής Μάθησης του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου:

• Γυμνάσιο Αγίου Βασιλείου
ΘΕΜΑ: Ανάπτυξη θετικού κλίματος: πειθαρχία και προώθηση θετικής συμπεριφοράς
  • Γυμνάσιο Σολέας
ΘΕΜΑ: Ανάπτυξη της σχολικής μονάδας ως κοινότητας μάθησης, στην οποία μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς συμμετέχουν με κοινό στόχο τη βελτίωση των μαθησιακών αποτελεσμάτων
  • Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Μενίκου
ΘΕΜΑ: Ομαλή Μετάβαση παιδιών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο - Οικοδόμηση Μαθηματικών Εννοιών
παρουσίαση πόστερ
  • Νηπιαγείο και Δημοτικό Σχολείο Βορόκληνης, Νηπιαγωγεία Δερύνειας, Δερύνειας Γ΄, Λινόπετρας, Μαζωτού, Μουτταγιάκας, Πάνω Πολεμιδιών-Καρμιώτισσας
ΘΕΜΑ: Δημιουργώντας δυναμικά μαθησιακά περιβάλλοντα στο γνωστικό αντικείμενο των Μαθηματικών
  • Νηπιαγωγείο Αγίου Ιωάννη
ΘΕΜΑ: Συνεργασία γονιών και εκπαιδευτικών στην οικοδόμηση μαθηματικών εννοιών