Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, και σε συνέχεια εγκυκλίου με αρ. Φακ. 7.1.19 (ΠΙ) και ημερομηνία 4 Νοεμβρίου 2015, επισυνάπτεται ο κατάλογος των εκπαιδευτικών που θα συμμετάσχουν στην Ημερίδα με τίτλο «Εφαρμογή Αντιρατσιστικής Πολιτικής ΥΠΠ: Κώδικας Συμπεριφοράς κατά του Ρατσισμού & Οδηγός Διαχείρισης και Καταγραφής Ρατσιστικών Περιστατικών», στις 7 Δεκεμβρίου 2015, από τις 8.00 π.μ. μέχρι τις 1.30 μ.μ., στο Ξενοδοχείο Σεμέλη στη Λευκωσία. Η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο επιμορφωτικών δράσεων του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου για τους υπό έμφαση στόχους της σχολικής χρονιάς 2015-2016 και συγκεκριμένα για τον 2ο και νέο υπό έμφαση στόχο: «Ευαισθητοποίηση των μαθητών κατά του ρατσισμού και της μισαλλοδοξίας και προώθηση της ισότητας και του σεβασμού, στο πλαίσιο της εκστρατείας κατά της ρητορικής του μίσους του Συμβουλίου της Ευρώπης».

Κατάλογος