Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, ακολουθούν τα αποτελέσματα του εν λόγω Διαγωνισμού, ο οποίος προκηρύχθηκε με την ταυτάριθμη εγκύκλιο ημερ. 16 Δεκεμβρίου 2014.

Την Κριτική Επιτροπή αποτέλεσαν οι ΕΔΕ Τερέζα Λαμπριανού, Γενεθλής Γενεθλίου και Δήμητρα Μέσσιου, και η γραμματέας της Επιτροπής Ισότητας των Φύλων στην Απασχόληση και την Επαγγελματική Εκπαίδευση, Νάντια Ανδρεοπούλου. Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν 725 μαθητές και μαθήτριες από 46 σχολεία.

Οι μαθητές/τριες που πήραν βραβεία και επαίνους θα βραβευτούν στις 27 Μαρτίου 2015, ώρα 11:00 π.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού. Παρακαλείστε όπως δηλώσετε τη συμμετοχή των μαθητών/τριών του σχολείου σας στην τελετή βράβευσης στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015.

Τα πιστοποιητικά όλων των μαθητών/τριών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό θα σταλούν στα σχολεία τους.

Εγκύκλιος και αποτελέσματα