Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας πληροφορούμε ότι η Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο και το Πανεπιστήμιο Κύπρου, διοργανώνουν Εκπαιδευτική Ημερίδα ως εξής: (α) στη Λευκωσία, το Σάββατο, 4 Απριλίου 2015, στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Κύπρου (Καλλιπόλεως) και (β) στη Λεμεσό, το Σάββατο, 25 Απριλίου 2015, στο ΚΕ’ Δημοτικό Σχολείο Λεμεσού. Η Ημερίδα θα περιλαμβάνει κύρια ομιλία και παράλληλα εργαστήρια, μέσα από τα οποία θα εξετάζονται σύγχρονες τάσεις και πρακτικές εφαρμογές, όσον αφορά στην αξιολόγηση του μαθητή.

Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων, οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα πρέπει να δηλώσουν εγκαίρως τη συμμετοχή και την προτίμησή τους σε ένα παράλληλο εργαστήριο, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Π.Ι., στη διεύθυνση http://www.pi-eggrafes.ac.cy/, από τις 16 μέχρι τις 23η Μαρτίου 2015. Σημειώνεται ότι στους εκπαιδευτικούς που θα λάβουν μέρος στην Ημερίδα θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης.

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη Δρα Έλενα Χριστοφίδου (Τηλ.: 22402368, ηλεκτρ.ταχυδρομείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα και η αφίσα της Ημερίδας .

Αφίσα

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής