Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα και σε συνέχεια εγκυκλίου με αρ.φακ. Π.Ι.5.2.06.5.15 και ημερ. 3 Νοεμβρίου 2014, σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις συμμετοχής στο Συνέδριο μπορούν να γίνονται μέχρι και την Τετάρτη, 19 Νοεμβρίου 2014, η ώρα 13:30.

Η εκπροσώπηση όλων των σχολείων είναι πολύ σημαντική, καθώς τα θέματα που θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν στο Συνέδριο είναι άμεσα συνδεδεμένα με τον υπό έμφαση στόχο της φετινής σχολικής χρονιάς, αναφορικά με τη βελτίωση των μαθησιακών αποτελεσμάτων.

Υπενθυμίζουμε ότι οι δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας εγγραφών του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου (http://www.pi-eggrafes.ac.cy), στην κατηγορία Ημερίδες-Συνέδρια, με ευθύνη του/της Διευθυντή/ντριας κάθε σχολικής μονάδας. Για την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων συμμετοχής, οι Διευθυντές/ντριες θα χρησιμοποιήσουν τον κωδικό παραγγελίας των βιβλίων του σχολείου τους.

Σημειώνεται ότι για την επιτυχή καταχώρηση των ηλεκτρονικών δηλώσεων, απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εγγραφή των εκπαιδευτικών, καθώς και των Διευθυντών/ντριών, στην πλατφόρμα εγγραφών του Π.Ι. ως χρηστών, όπως επίσης η επικαιροποίηση των στοιχείων τους. Οδηγίες για τη διαδικασία εγγραφής στην ηλεκτρονική πλατφόρμα, για όσους δεν είναι ήδη εγγεγραμμένοι, παρέχονται στην οικοσελίδα του ιστοχώρου.

Διευκρινίζεται ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, με βάση την ημερομηνία και ώρα δήλωσης της συμμετοχής. Ο ονομαστικός κατάλογος των συμμετεχόντων θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου στις 20 Νοεμβρίου 2014.

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε άμεσα τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας, ώστε να εκδηλώσουν ενδιαφέρον για συμμετοχή στο εν λόγω συνέδριο.

Ηλεκτρονική υποβολή δήλωσης συμμετοχής
(Υποβάλλεται από τους διευθυντές των σχολείων)