Το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Νεάπολις και το Επαρχιακό Γραφείο Παιδείας και Πολιτισμού Πάφου, διοργανώνουν Εσπερίδα με θέμα «Ελληνική Παιδεία και Ιστορία. Παιδαγωγική αξιοποίηση στοιχείων από αρχειακές πηγές του Ελληνικού Πολιτισμού».

Εισηγητής στην Εσπερίδα θα είναι ο Δρ Κωνσταντίνος Κωστάκης, Πρωτοπρεσβύτερος και διδάκτωρ Θεολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η Εσπερίδα απευθύνεται προς όλους τους εκπαιδευτικούς Δημοτικής και Μέσης Εκπαίδευσης και θα διεξαχθεί στο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Νεάπολις στην Πάφο, στις 17 Οκτωβρίου 2014, από τις 5.15 - 7.15μ.μ.

Σε όσους συμμετάσχουν στην Εσπερίδα θα δοθεί δίπλωμα συμμετοχής.

Επισυνάπτονται περίληψη του περιεχομένου της Εσπερίδας και βιογραφικό σημείωμα του εισηγητή.

Συνημμένα